Już niebawem, na zakończenie naszego kolejnego roku formacyjnego w Ośrodku Katechumenalnym, udamy się tradycyjnie na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej – pielgrzymka odbędzie się 20 czerwca (w sobotę). Zapraszamy wszystkich chętnych – neofitów, absolwentów katechumenatu, tych, którzy są w trakcie formacji, osoby im towarzyszące i przyjaciół katechumenatu.

Spotkamy się w Kalwarii przed wejściem do Bazyliki (przy schodach wejściowych) o 9.45. O 10.00 ks. Andrzej odprawi dla nas Mszę świętą w kaplicy Męki Pańskiej. Po niej wyruszymy spacerem w kierunku Drogi Krzyżowej, którą wspólnie odprawimy. Po zakończeniu jest już dla nas zarezerwowany posiłek – drugie danie, dla nabrania sił. A potem jeszcze wspólne spotkanie przy małym co nieco w wynajętej sali, na którym będziemy mogli sobie wzajemnie podziękować za tę wspólną drogę do Boga. Całość drogi od Mszy świętej do obiadu zajmie ok. 2.45-3 h – spokojnym spacerem, wraz z Droga Krzyżową i rozważaniami – wśród bardzo pięknej okolicy. Polecamy obuwie turystyczne – nie buty na wysokim obcasie :-).

PROGRAM w skrócie

9.45 – Zbiórka przed Bazyliką (przy schodach)

10.00 – Msza święta (kaplica Męki Pańskiej)

11.00 – Spacer i Droga Krzyżowa

13.45 (14.00) – Obiad

14.30 – Spotkanie

Ok. 16.00(16.30) – Zakończenie

Załączamy poniżej kilka zdjęć – dla zachęty :-). I prosimy, by Ci, którzy się jeszcze nie określili, zrobili to. Ilość osób proszę zgłaszać s. Marzenie (tel. 517 765 505) wraz z informacją, czy macie transport. Jeśli nie macie transportu, to pomożemy sobie wzajemnie (skontaktujemy Was z kierowcami), żeby każdy mógł spokojnie dojechać. Zamówiony jest klasyczny obiad – filet z kurczaka z ziemniakami, surówką i kompotem (ilość porcji musimy potwierdzić, dlatego prosimy o zgłaszanie osób). Jeśli ktoś nie je mięsa, proszę to również zgłosić s. Marzenie. Całość kosztów pokrywa Ks. Andrzej (ofiara za wynajęcie kaplicy, opłata za wynajęcie sali na spotkanie, zapłata za obiad (30 zł od osoby) – gdyby ktoś jednak chciał i mógł się dołożyć, to zapraszamy (s. Marzena zbiera ewentualne dary).

Kaplica, miejsce na spotkanie i na posiłek są już zarezerwowane. Kalwaria Zebrzydowska już na nas czeka!