pexels-gift-habeshaw-3761053

Jeśli osoba zgłaszająca się do Ośrodka Katechumenalnego ma w perspektywie zawarcie małżeństwa, zachęcamy bardzo, by w katechezach uczestniczyła razem z przyszłym współmałżonkiem. Nasza formacja nie zastępuję co prawda wymaganego w Archidiecezji Krakowskiej kursu przedmałżeńskiego, pomaga jednak bardzo we wspólnym dojrzewaniu do małżeństwa. Oferujemy jednocześnie fachową pomoc w rozeznaniu zgodnie z nauką Kościoła możliwości zawarcia małżeństwa przez osoby mające za sobą wcześniejsze związki.

Oprócz tego informujemy, że od kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, odbywają się Akademickie Katechezy dla Narzeczonych (tzw. nauki przedmałżeńskie). Katechezy skierowane są do wszystkich narzeczonych (nie tylko studentów) planujących zawarcie związku małżeńskiego. Poniżej zamieszczamy więcej informacji na ten temat.

 

1

„Dotąd dwoje, lecz jeszcze nie jedno,
odtąd jedno, chociaż nadal dwoje”.

Karol Wojtyła – Jan Paweł II

 

 

Celem katechez jest dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Tematy spotkań dotyczą najistotniejszych zagadnień dotyczących życia rodzinnego. Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Papieskiego JP II oraz innych Krakowskich uczelni.

UWAGA!  

W związku z nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi odwołujemy czasowo akademickie katechezy dla narzeczonych przy ul. Bernardyńskiej 3. Zapraszamy do kontynuacji katechez w trybie online rejestracja na stronie www. ftrodzinie.pl . Kiedy zmieni się sytucja będziemy informować o przywróceniu katechez w trybie stacjonarnym.

INFORMACJE O KURSIE:

  • Organizatorem kursu przedmałżeńskiego jest Fundacja Towarzyszenia Rodzinie przy współpracy z Uniwersytetem Papieskim Janaa Pawła II. Kurs jest otwarty dla wszystkich pragnących w nim uczestniczyć, nie tylko dla studentów.
  • Kurs składa się z czterech spotkań, które odbywają się w cztery wtorki miesiąca w budynku UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3.
  • Kurs można rozpocząć w każdy, dowolny wtorek (zapisy przed kursem od 18.00). Gdy się opuści jedno spotkanie można przyjść na nie w kolejnym miesiącu. Kurs można zacząć od każdego tematu i kontynuować zajęcia w dowolnej kolejności. Ważne jest, aby być na czterech, różnych spotkaniach. Brakujące tematy można uzupełniać w kolejnych miesiącach.
  • Koszt kursu: 60 zł od osoby – płatne na miejscu, przed rozpoczęciem kursu. Mogą w nim uczestniczyć pojedyncze osoby (bez pary).
  • Na pierwszym spotkaniu narzeczeni otrzymują świadectwo uczestnictwa. Potwierdza się na nim obecność. Przychodząc kolejny raz należy świadectwo zabrać ze sobą i pozostawić osobie obsługującej zapisy w celu potwierdzenia swojego udziału w zajęciach.
  • Podczas zapisów otrzymasz do wypełnienia ankietę wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
  • Po ukończeniu katechez narzeczeni powinni się udać 3 razy do poradni życia rodzinnego. Na konsultację możesz umówić się w Poradni Towarzyszenia Rodzinie lub skorzystać z dowolnej poradni życia rodzinnego w archidiecezji krakowskiej. Na konsultację, która trwa około 30 min, przynosisz świadectwo ukończenia katechez.  Podczas konsultacji doradca życia rodzinnego wprowadza w tematykę metod naturalnego rozpoznawania płodności. Konsultacje warto zaplanować w co najmniej dwutygodniowym odstępie czasu od siebie. Zamiast dwóch wizyt w poradni, narzeczeni mogą uczestniczyć w kursie naturalnego planowania rodziny lub w warsztatach komunikacji. Szczegółowe informacje o poradniach i warsztatach podawane są na drugim spotkaniu. Narzeczeni otrzymują również informator – wykaz wszystkich poradni z diecezji krakowskiej oraz ośrodków prowadzących warsztaty.
  • Więcej informacji: https://patmos.upjp2.edu.pl/grupy/akdn

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!