9 marca podczas Mszy świętej w kościele św. Marka miał miejsce Obrzęd wybrania 13 katechumenów. Mszy świętej i obrzędowi przewodniczył Ks. Bp Robert Chrząszcz. Część katechumenów została wybrana do tego, by przyjąć sakramenty inicjacji chrześcijańskiej podczas najbliższej Wigilii Paschalnej w Katedrze na Wawelu. Do tego grona dołączy jeszcze córka jednego z wybranych oraz jeden kandydat, który przygotowywał się u oo. dominikanów. Reszta katechumenów oraz tych, którzy rozpoczęli swój prekatechumenat, kontynuuje drogę formacyjną.

W tegorocznej grupie wybranych z naszego Ośrodka jest 6 Polaków oraz 7 obcokrajowców. Przejmujące są ich historie odkrywania Boga, Jego obecności i działania w ich życiu. Wybrani wpisali swoje imiona do Złotej Księgi, która symbolizuje Księgę Życia, a my mogliśmy usłyszeć krótkie biogramy patronów, z którymi nasi wybrani zdecydowali się związać poprzez swoje imię lub poprzez wybór nowego imienia chrzcielnego.

W najbliższą niedzielę zgromadzimy się na I skrutynium, które naszych Wybranych wprowadzi w nowy etap spotkania z Bogiem w Jego Słowie, w etap konfrontacji duchowej. Będą im towarzyszyć rodzice chrzestni. Prosimy Was o modlitwę za nich, za ich rodziny, za chrzestnych i za katechistów, by ten intensywny czas poprzedzający udzielenie sakramentów inicjacji, obfitujący w skrutynia i kolejne obrzędy, przyniósł zamierzone przez Boga owoce.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.